Sık Sorulan Sorular

Sık Sorulan Sorular

Sıkça sorulan sorular listesi alttadır. Bu sorular dışındaki sorularınız için Whatsapp'tan bize ulaşabilirsiniz.

Nasıl Rezervasyon Yapabilirim?

Whatsapp Hattımızdan bizlere ulaşarak, kişi sayınızı ve konaklamayı planladığınız tarihlerinizi ileterek tatil evi seçeneklerimizi size sunmamızı talep edebilirsiniz. Web sitemiz üzerinden de kriterlerinize uyan tatil evinizi belirledikten sonra, "Fiyat Hesaplama" bölümünden konaklayacağınız tarihler için fiyatları hesaplatabilirsiniz. Fiyatları hesaplattıktan sonra "Rezervasyon" butonuna tıklayarak açılan formdaki gerekli bilgileri doldurduğunuzda satış ekibimiz sizlere ulaşacaktır. Tatil evi bazında ön ödeme oranları değişmektedir. (Çoğunlukla %30'dur). Tatil evinize karar verdikten sonra, konaklayacağınız tarihlerin müsaitliği ve fiyat teyidi için son bir kez villa sahibimizle görüşerek teyit almaktayız. Teyit sonrası, ön ödeme, kalan ödeme ve depozito vb. bilgileri içeren formumuzu Whatsapp'tan sizlere iletiyoruz ve kontrol etmenizi rica ediyoruz. Kontrolünüz sonrası formda belirtilen opsiyon süresi dolana kadar ön ödemeyi belirtilen hesaba göndermenizi ve dekontunuzla, mail adresini bizlere iletmenizi rica ediyoruz. Ön ödemenin hesaba yatmasının ardından rezervasyon bilgilerini içeren formu mail adresinize ve Whatsapp hattınıza iletiyoruz.

Kiralayacağımız Tatil Evinde Max. Kaç Kişi Konaklayabiliriz?

Tatil evlerimizde konaklayabilecek max. kişi sayıları ilanlarda yer almaktadır. Kişi sayılarını belirleyen faktör, evlerdeki yatak sayılarıdır. Bazı evlerimizin sahipleri salonlardaki koltuklarda da yatılmasına izin verebilmektedir. Örnek olarak; 2 odalı bir evin 1 odasında çift kişilik yatak, diğer odasında 2 tane tek kişilik yatak bulunuyorsa, bu evde max. 4 kişi konaklayabilir, ancak ev sahibimiz salondaki 2 koltukta da yatılmasına müsade ederse bu evde 6 kişiye kadar konaklama yapılabilir. Salondaki koltukların yatacak yer olarak kullanılması konusunda rezervasyon öncesinde ev sahibimizle teyitleşmemiz gerekmektedir. Aksi taktirde ilanlarda belirtilen max. kişi sayısından daha fazla kişi tatil evlerimize kabul edilmeyecektir.

İlanlardaki Fiyatlar Kişi Başı Fiyatlar Mıdır?

İlanlardaki fiyatlar kişi başı fiyatlar değil, villanın fiyatlarıdır. Örnek olarak, 2 Odalı, max. 4 kişi kapasiteli bir villanın fiyatı 4 kişi için toplam fiyattır.

Tatil Evlerinde Yeme-İçme Hizmeti Bulunmakta Mıdır?

İlanlarda aksi belirtilmedikçe, hiçbir tatil evimizde yeme-içme hizmeti bulunmamaktadır. Her tatil evimizde yeterli donanımda mutfaklar bulunmaktadır. Kendi alışverişinizi yapıp mutfaklarımızı kullanarak ya da dışarıdan paket servis hizmetleri ile yeme-içme ihtiyaçlarını karşılayabilirsiniz.

Tatil Evlerine Ulaşımı Nasıl Yapabiliriz?

İlanlarımızda tatil evlerimizin yaklaşık konumları yer almaktadır. Rezervasyonunuz kesinleştikten sonra giriş tarihinize 1 hafta önceye kadar tüm iletişimi bizimle sürdüreceksiniz. Girişinize 1 hafta kala, tatil evi sahibimizin iletişim bilgilerini sizinle paylaşacağız ve kendilerini arayarak teyitleşmenizi rica edeceğiz. Tatil evi sahibimizle görüştüğünüzde kendilerinden tam konumu isteyerek tatil evlerimize ulaşımlarınızı planlayabilirsiniz.

Fiyatlara Neler Dahildir?

Çoğu villamızda; Elektrik gideri, su gideri, internet gideri, günlük havuz ve bahçe bakımı, tatil evine giriş öncesi ilk temizlik, tüpgaz gideri fiyatlara dahildir. Nadir de olsa bu giderlerden bazıları fiyatlara dahil olamayabilmektedir. Dahil olmayanlar ilanlarda yer almaktadır. Bu sebeple ilan bilgilerinin rezervasyonu kesinleştirmeden önce tam olarak incelenmesini önermekteyiz.

Fiyatlara Neler Dahil Değildir?

Yiyecek ve içecek hizmetleri, Tatil evindeki konaklama esnasında temizlik, Tatil evlerine ulaşım dahil değildir

Konaklayacak Kişiler İçin Yaş Sınırı Var Mıdır?

Ebeveyn eşliğinde 18 yaş altı misafirlerimiz tatil evlerimizde konaklayabilir ancak arkadaş grupları içerisinde, ebeveynleri yanlarında yoksa, 18 yaş altı hiçbir misafir tatil evlerimizde konaklayamaz. Tatil evlerine giriş esnasında kimlik bildirimlerinde bu durumun ihlal edildiği görülürse 18 yaş altı misafirler tatil evlerine kabul edilmeyecektir.

Isıtmalı Havuzlu Tatil Evlerinde Isıtma İçin Ek Ücret Ödeyecek Miyiz?

Isıtmalı havuzlu tatil evlerimizin çoğunluğunda günlük ek ısıtma bedeli talep edilmektedir. Bu ek bedeller ilanların detaylarında yer almaktadır. Bazı tatil evlerimiz ısıtma bedellerini fiyata dahil edebilmektedir. Bu bilgiler belirttiğimiz gibi ilan detaylarında yer almaktadır.

Depozito Ücreti Neden Alınır?

İlanlarda belirtilen depozito ücretleri olası hasar durumlarında ev sahiplerinin hasarlarını karşılayabilmesi için tedbir amaçlı aldıkları ücretlerdir. Çıkış yaptığınız anda ev sahipleri hasar kontrolü yapmaktadır. Eğer herhangi bir hasar oluşmamışsa aldıkları depozitoları misafirlerimize kesintisiz iade etmektedir. Eğer alınan depozito yaşanan hasarı karşılayamayacaksa farkı da ev sahibi misafirlerimizden talep edebilmektedir. Örnek olarak 2.000 TL depozito alınan bir tatil evimizdeki bir televizyonun ekranı kırıldıysa oluşan hasar alınan depozitodan fazla olacağı için aradaki farki ev sahibimiz misafirden haklı olarak talep edecektir.

Minimum Kiralama Süreleri Nedir?

Tatil evlerimizde dönemsel olarak belirlenen minimum kiralama süreleri vardır ve bu sürelerin altında rezervasyona onay verilmemektedir. Sadece min kiralama sürelerinin altında boşluk kalan günler için misafirlerimiz rezervasyon oluşturabilmektedirler. Bu boşlukları da ilan takvimlerinden görebilirsiniz.

Ek Temizlik Ücreti Nedir?

Tatil evi sahiplerimiz belli gün altındaki taleplerde ek temizlik ücreti talep edebilmektedir. Kaç gün altındaki konaklamalarda ne kadar ek temizlik ücreti talep edileceği bilgileri ilanlarda yer almaktadır.

Giriş ve Çıkış Saatleri Nedir?

Genellikle giriş saatleri en erken 16:00, çıkış saatleri en geç sabah 10:00 olmaktadır. Tabi bazı tatil evlerimizde bu saatler değişebilmektedir. Her tatil evinin giriş-çıkış saatleri ilan detaylarında yer almaktadır. Çıkışla giriş saatleri arasında kalan sürede tatil evimiz bir sonraki misafir için temizlenip hazırlanmaktadır.

Gelirken Yanımızda Getirmemiz Gereken Neler Var?

Tatil evlerimizin ilanlarında "Ev Özellikleri" kısmında evde bulunan donanımlar belirtilmektedir. Bu kısımdan gerekli kontrollerinizi yaparak yanınızda getirmeniz gerekenlere karar verebilirsiniz. Bu bilgileri olabildiğince güncel tutmaya çalışmaktayız. Yalnız bazı ev sahiplerimiz bazı donanımları (bozulma, kaybolma vb. nedenlerle) tatil evlerinden çıkarabilmekte ve bizlere bilgi vermeyi atlayabilmektedirler. Bu sebeple önerimiz bu "Ev Özellikleri" kısmında yer alan ama sizin için olmazsa olmaz özellikleri rezervasyonu kesinleştirmeden önce bizlere iletmenizdir. Böylelikle bizler de ev sahiplerimizde o donanımların olup olmadığını teyit etmiş oluruz. Örnek olarak; bebeğiniz var ve ev özelliklerinde bebek yatağı ile mama sandalyesi gözüküyor ve siz bu bilgilere istinaden kendi bebek yatağınızı ya da mama sandalyesini getirmeyeceksiniz ve bu sizin için olmazsa olmazsa lütfen rezervasyon öncesi bu donanımların evde hala bulunup bulunmadığını bize sorunuz.

Tam Korunaklı Tatil Evleri Nasıl Oluyor?

Bahçesi ve havuzu dışarıdan gözükmeyen tatil evlerimizi bu kategoriye almaktayız. Yalnız hiçbir tatil evi %100 dışarıdan görünmemeyi garanti etmemektedir. Eğer bu konu sizin için çok önemli ise tatil evine karar vermeden önce lütfen bize bilgi veriniz, seçtiğiniz ev sahibine bu konunun hassasiyetini bildirelim ve evin bahçe ve havuzunun dışarıdan görülüp görülmediği ile ilgili daha detaylı bir sorgulama yapalım.

Misafir Yorumlarının Gerçekliğine Güvenebilir Miyiz?

Tatil evlerimizde konaklayan misafirlerimize çıkışlarının ardından tatil evini ve VillaJoye olarak bizleri puanlayıp yorumlarını iletmeleri için bir form göndermekteyiz. Bu forma girilen yorumlar da ilanlarda yer almaktadır. Ayrıca Google şirket hesabımıza da yorum yapabilmeleri için bir link iletmekteyiz. Buradaki amacımız; 1-VillaJoye olarak verdiğimiz hizmeti değerlendirerek, kendimizi geliştirebileceğimiz noktaları belirlemek ve bu doğrultuda önlemler almak. 2-Portföyümüzdeki tatil evlerini ve ev sahiplerini değerlendirerek, gerekli önlemleri almak ve sizlere daha huzurlu tatil yapacağınız bir hizmet verebilmek. Bu sebeple gelen her yorum değiştirilmeden yayınlanmaktadır ve gerçek misafir yorumlarıdır. Sadece genel ahlaka aykırı bir uslüp kullanılıp kullanılmadığını yorumları yayınlamadan önce kontrol etmekteyiz. Tüm misafir yorumlarımızı Google'daki "VillaJoye" şirket hesabımızdan inceleyebilirsiniz. Ayrıca Instagram'da #villajoyeyorum etiketinden de hem misafir yorumlarımızı hem de o yorumu yapan misafirlerimizin hesaplarını görebilir, bizleri onlara da sorabilirsiniz.

Konaklama Süresinde Bir Problem Yaşarsak Ne Yapmalıyız?

Tatil evlerimizi büyük bir titizlikle belirlemekteyiz. Bizler için sizlerin huzurlu bir tatil geçirmesi herşeyden önce gelmektedir. Bu sebeple tatil evimiz kadar ev sahibimizin tutumları da önemlidir. Konakladığınız süre boyunca sizinle ilgilenecek olan ev sahiplerimizdir. Tüm sorunlarınızda öncelikli olarak kendileri ile görüşebilirsiniz. Eğer ev sahibi ile bir anlaşmazlık yaşarsanız 7/24 bizlere ulaşabilirsiniz. Bu noktada "VillaJoye" olarak bizim görevimiz 2 tarafı da dinleyerek sorunu çözmek olacaktır.

Evcil Dost Getirebiliyor Muyuz?

Maalesef tüm tatil evlerimiz evcil dost kabul edememektedir. Evcil dost kabul eden tatil evlerimizi ilgili kategoriyi seçerek görebilirsiniz. Evcil dost sevgisi yüksek olan ekibimiz evcil dost kabul eden tatil evi sayımızı arttırmak için ekstra bir çaba göstermektedir.
VillaJoye | Kiralık Tatil Evi